10 000. gość w STENA EkoStacji | Stena Ekostacja

Aktualności10 000. gość w STENA EkoStacji


28 maja 2013

Warszawiacy pokazują, że chcą i potrafią dbać o środowisko. W poniedziałek, 27 maja br. STENA EkoStację odwiedziła 10 000. osoba. Pracownicy stacji recyklingu sprawili jej niespodziankę: były gratulacje oraz prezenty – dyplom EkoŚwiadomego i zestaw firmowych gadżetów.

STENA EkoStacja zdobywa serca mieszkańców stolicy! W miniony poniedziałek, 27 maja 2013 r. pierwsza stacja recyklingu dla mieszkańców Warszawy i okolic zanotowała wizytę jubileuszowego – 10 000. gościa. Wiadomość cieszy wszystkich EkoPozytywnych: wywóz odpadów przeznaczonych do recyklingu do STENA Ekostacji przy ul. Chełmżyńskiej 180 to dowód rosnącej świadomości ekologicznej warszawiaków oraz przejaw codziennej troski o środowisko. Od początku działalności stacji – 24 czerwca 2012 roku, co miesiąc stale wzrasta liczba odwiedzających. W maju osiągnięty wynik to średnio aż 60 osób dziennie, co stanowi dotychczasowy rekord.

„10 000. wizyta w STENA EkoStacji dowodzi, że mieszkańcy nie tylko coraz więcej wiedzą o recyklingu i jego korzyściach, ale przede wszystkim zaczynają czerpać satysfakcję z ekologicznych zachowań. Cieszymy się, że wśród odwiedzających EkoStację jest liczne grono stałych bywalców, dla których wizyty w stacji recyklingu stały się cotygodniowym zwyczajem. Jednocześnie, przybywa nam nowych gości. Przykładowo, w lutym odwiedzało nas średnio 26 osób dziennie, a już w kwietniu – aż dwa razy więcej. Wyniki świadczą zarówno o rosnącej ekoaktywności i odpowiedzialności mieszkańców, jak i o zaufaniu, jakim obdarzyli oni STENA EkoStację. Niespodzianka przygotowana dla jubileuszowego gościa stanowi symboliczne podziękowanie za efektywną współpracę na rzecz środowiska.” – komentuje Anna Nowakowska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu, Stena Recycling.

STENA EkoStacja zaprasza na Chełmżyńską 180 w Warszawie zarówno ekologicznych weteranów, jak i segregujących debiutantów! W stacji recyklingu można bezpłatnie zostawić ponad 40 rodzajów surowców: makulaturę, plastik, szkło, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także odpady kłopotliwe, takie jak gruz, styropian czy opony, oraz niebezpieczne – akumulatory, aerozole, farby. Do tej pory najchętniej oddawane są elektroodpady, butelki PET oraz karton. Coraz częściej w STENA EkoStacji warszawiacy pozbywają się również odpadów niebezpiecznych. Wszystkie produkty i materiały zostają poddane recyklingowi i utylizacji, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami, a po przetworzeniu

służą za surowiec do nowych produktów. Dla przykładu, opakowania PET nadają się do produkcji folii, polarowych bluz, a nawet mebli. STENA EkoStacja pełni także funkcję edukacyjną. W specjalnym showroomie można zobaczyć, jak produkty otrzymują drugie życie oraz przyjrzeć się rozwiązaniom ułatwiającym segregację odpadów w domu. Firma Stena Recycling zaczerpnęła pomysł budowy EkoStacji ze Szwecji, ojczyzny największych ekologicznych innowacji, gdzie częste wizyty w stacjach recyklingu są powszechnym zwyczajem.

STENA EkoStacja jest otwarta we wszystkie robocze dni tygodnia: od poniedziałku do piątku w godz. 8-20, w sobotę od 9 do 15.

 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Wejdź do gry
Koło klimatu