Jak było podczas Dnia Ziemi w mobilnej Ekostacji? | Stena Ekostacja

AktualnościJak było podczas Dnia Ziemi w mobilnej Ekostacji?


12 lipca 2012

Żyrafa z PET, wąż z zakrętek i łoś z makulatury odwiedziły Stena Ekostację podczas festynu z okazji Dnia Ziemi.

24 czerwca, uczestnicy festynu z okazji Dnia Ziemi przynieśli do STENA Ekostacji na Polu Mokotowskim nie tylko ponad 8,5 ton odpadów przeznaczonych do przetworzenia, ale także samodzielnie stworzone z surowców wtórnych Recyklingowe Zwierzęta Świata.

W mobilnej STENA Ekostacji, czyli centrum zbiórki odpadów przeznaczonych do przetworzenia, uczestnicy festynu oddali blisko 3 tony makulatury, 260 kg butelek PET i 200 kg szkła. Recykling takiej ilości odpadów pozwoli ograniczyć emisję aż 7 ton CO2 do atmosfery! Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszyła się zbiórka zużytych sprzętów. W czasie festynu Stena Recycling odebrała ponad 5 ton elektroodpadów, w tym kilkadziesiąt unikalnych już produktów, takich jak adaptery, stary telewizor Mistral, radio Unitra czy telefony stacjonarne.

„Monitory komputerowe, lodówki, telewizory czy żelazka podzielone na frakcje to cenne materiały wtórne, a odzyskane z nich elementy można wykorzystać do produkcji między innymi kołpaków samochodowych, krzeseł ogrodowych czy plastikowych doniczek..” – podkreśla Anna Nowakowska, Dyrektor Marketingu w Stena Recycling. „W tym roku, ucieszyła nas także kreatywność rodzin, które wzięły udział w konkursie „Recyklingowe Zwierzęta Świata”. Przez wspólną zabawę rodzice pokazali dzieciom, że większość odpadów można wykorzystać ponownie, tworząc nowe, pełnowartościowe przedmioty.– dodaje.

 

Wtym roku, organizator zbiórki, oprócz aktywności edukacji ekologicznej, zaproponował fanom recyklingu udział w konkursie „Recyklingowe Zwierzęta Świata”. Do Stena Ekostacji przyniesiono inspirujące eksponaty wykonane z surowców wtórnych. Wśród ciekawych i prostych pomysłów znalazły się między innymi: żyrafa z butelek PET, łoś z makulatury, wąż z plastikowych nakrętek, zając ze styropianu i kotek z rolki papieru. Jury organizatora wybierze najbardziej kreatywne zwierzę i nagrodzi autora voucherem na rodzinny rejs dla dwóch dorosłych osób i dwójki dzieci do lat 14 „Szwecja w jeden dzień”, ufundowanym przez Stena Line – siostrzaną spółkę Stena Recycling.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Wejdź do gry
Koło klimatu