Stena Ekostacja „Odpowiedzialną inicjatywą miesiąca” w listopadzie | Stena Ekostacja

AktualnościStena Ekostacja „Odpowiedzialną inicjatywą miesiąca” w listopadzie


30 listopada 2012

W tym miesiącu tytuł „Odpowiedzialnej inicjatywy miesiąca” powędrował na konto firmy Stena Recycling za otwarcie pierwszej w Warszawie stacji recyklingu – Stena Ekostacja.

CSR.pl to pierwszy w Polsce serwis internetowy zajmujący się społeczną odpowiedzialnością biznesu, zrównoważonym rozwojem, ochroną środowiska, ekologią i świadomą konsumpcją. Co miesiąc wyróżnia jedną firmę za odpowiedzialne działania na rzecz środowiska. W tym miesiącu tytuł „Odpowiedzialnej inicjatywy miesiąca” powędrował na konto firmy Stena Recycling za otwarcie pierwszej w Warszawie stacji recyklingu – Stena Ekostacja.

Firma Stena Recycling powstała 70 lat temu w Szwecji. Na polskim rynku działa już od 12 lat prowadząc 22 lokalne odziały. Zajmuje się dostarczaniem usług w zakresie gospodarki odpadami dla firm przemysłowych, produkcyjnych i usługowych. Jak zauważyli organizatorzy konkursu jest to przedsiębiorstwo przeniknięte ideą zrównoważonego rozwoju. Cała organizacja odzyskuje papier, który pozwoliłby na wydrukowanie 5 miliardów książek w miękkiej oprawie oraz redukuje rocznie emisję węgla o 8,7 mln ton.

Dzięki otwarciu stacji recyclingu Stena Ekostacja, teraz również mieszkańcy Warszawy mogą brać udział w polityce zrównoważonego rozwoju tego przedsiębiorstwa. Stena Ekostacja pozwala mieszkańcom stolicy bezpłatnie oddać 40 różnych rodzajów odpadów pogrupowanych w sekcjach: odpady drobne, odpady elektryczne i elektroniczne, odpady wielkogabarytowe oraz odpady niebezpieczne.

Do otrzymania wyróżnienia przez firmę przyczyniły się również działania edukacyjne prowadzone na terenie ekostacji. W specjalnym showroomie odwiedzający obiekt Warszawiacy mogą poznać proces recyklingu i system segregowania odpadów. Na stronie internetowej ekostacji można natomiast zagrać w grę edukacyjną Recycle Drop. Stena Recycling przygotowała również całoroczny konkurs dla szkół na zbiórkę makulatury. W ramach programu uczestnicy otrzymują materiały edukacyjne.

Swoją decyzję o przyznaniu nagrody serwis CSR.pl uzasadnia tym, że działania firmy odpowiadają na zapotrzebowanie związane ze wzrastającą liczbą odpadów produkowanych głównie przez gospodarstwa domowe. Stena Ekostacja zachęca do odpowiedzialnego postępowania z odpadami i zużytymi sprzętami elektronicznymi. Jednocześnie obiekt przyczynia się do coraz większej świadomości ekologicznej w społeczeństwie.

 

Źródło: http://csr.pl/article/313/

 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Wejdź do gry
Koło klimatu