Stena Recycling w akcji „Godzina dla Ziemi” | Stena Ekostacja

AktualnościStena Recycling w akcji „Godzina dla Ziemi”


22 marca 2013

Stena Recycling wspiera tegoroczną edycję angażującej miliony osób na całym świecie akcji „Godzina dla Ziemi”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na nasze codzienne – często zgubne – nawyki i utrwalanie ekologicznych zachowań. Już w najbliższą sobotę 23 marca o 20:30 możecie wraz z nami zamanifestować swoje zaangażowanie na rzecz środowiska poprzez wyłączenie światła na godzinę. Zachęcamy także do potwierdzenia swojego udziału poprzez rejestrację na stronie www.godzinadlaziemi.pl.

W tym roku WWF, która jest organizatorem „Godziny dla Ziemi”, zachęciła znane osoby oraz firmy do podjęcia dodatkowego wyzwania. I tak – gdy 100 tysięcy osób włączy się do akcji – Kora obiecała skosić trawę, Agnieszka Szulim i Michał Piróg zobowiązali się do przepłynięcia Wisły na tratwie z butelek, a Kinga Rusin wejdzie na Pałac Kultury w szpilkach. W ramach tej inicjatywy Stena Recycling wraz z największymi firmami zarządzającymi budynkami biurowymi – DTZ, Jones Lang LaSalle, Knight Frank, Skanska – postanowiła zebrać pięć ton elektroodpadów (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego). Serdecznie zapraszamy więc naszych pracowników, klientów i partnerów biznesowych do wsparcia nas w realizacji tego wyzwania.

Elektroodpady, których ilość z powodu szybkiego rozwoju technologicznego i konieczności ciągłej wymiany starego sprzętu na nowy gwałtownie wzrasta, są szczególnie niebezpieczne dla środowiska: zawierają duże ilości ołowiu, który wpływa negatywnie na kondycję wszystkich organizmów. Warto więc włączyć się do akcji – jej szczegóły można znaleźć na stronie www.godzinadlaziemi.pl.

Zbiórka elektroodpadów w EkoStacji przy ul. Chełmżyńskiej 180 w Warszawie przewidziana jest na pierwszą połowę kwietnia. Zapraszamy!


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Wejdź do gry
Koło klimatu