Świąteczny kiermasz recyklingowy w Ekostacji | Stena Ekostacja

AktualnościŚwiąteczny kiermasz recyklingowy w Ekostacji


15 grudnia 2012

Już 15 grudnia br. (sobota) od godziny 9 do 18 w Stena Ekostacja odbędzie się specjalny, świąteczny kiermasz.

Każdy, kto ma w domu niepotrzebny, popsuty lub nieużywany sprzęt, może za niego otrzymać choinkę – wystarczy przywieźć elektrośmieci do Stena Ekostacja przy ul. Chełmżyńskiej 180 w Warszawie i wymienić je na świąteczne drzewko. W zależności od ilości przywiezionych materiałów, przyznawane są choinki różnej wielkości (ich liczba jest ograniczona). Wszystkie drzewka pochodzą z hodowli Lasów Państwowych. Specjalnie dla naszych gości Lasy Państwowe przygotowały także gadżety, które można uzyskać za przyniesione odpady (albumy zdjęć, płyty z nagraniami oraz filmy przyrodnicze).

Na najmłodszych czekają warsztaty upcyklingu, podczas których dzieci nauczą się tworzyć z ekologicznych materiałów zabawki, ozdoby na choinkę, a przede wszystkim dowiedzą się, jak ze starych, pozornie niepotrzebnych już przedmiotów stworzyć coś zupełnie nowego, jednocześnie nie zaśmiecając środowiska. Rodzice w tym czasie mogą oddać się szaleństwu zakupów. Nie zabraknie bowiem atrakcji dla amatorów oryginalnych przedmiotów użytkowych – nasi projektanci oraz pracownie na recyklingowo-upcyklingowym kiermaszu przedstawią wiele niepowtarzalnych prezentów pod choinkę. Artyści zaprezentują przedmioty, których nigdzie indziej kupić nie można, niepokazywane wcześniej.

Chcielibyśmy, aby już 15 grudnia goście Stena Ekostacja poczuli klimat nadchodzących Świąt, nie tylko wracając do domu z choinką. Ten czas w roku jest doskonałym momentem, żeby pomóc także tym najbardzie potrzebującym. Dlatego we współpracy z Fundacją Viva Stena organizuje pomoc dla schroniska w Korabiewicach. Zbierane są koce, kołdry, karma, narzędzia budowlane – czyli wszystko, co pomoże przetrwać zimę. Podarujmy także zwierzętom trochę ciepła na Święta.

Serdecznie zapraszamy na świąteczny kiermasz recyklingowy!

Elektroodpady za choinki – przelicznik

Duża choinka:

- duży elektrośmieć (lodówka, pralka, zmywarka)

- minimum dwa średnie elektrośmieci (duży telewizor, komputer, wideo, mikrofalówka)

Mała choinka:

- średni elektrośmieć (duży telewizor, komputer, wideo, mikrofalówka)

- minimum dwa małe elektrośmieci (czajnik, żelazko, telefon, suszarka)

Gadżety:

- mały elektrośmieć (telefon, suszarka, golarka)

Liczba drzewek ograniczona.

 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Wejdź do gry
Koło klimatu