SZTUKA NIE ODPAD’ania – STENA EkoStacja obchodzi pierwsze urodziny | Stena Ekostacja

AktualnościSZTUKA NIE ODPAD’ania – STENA EkoStacja obchodzi pierwsze urodziny


18 października 2013

Warszawska STENA EkoStacja obchodzi swoje pierwsze urodziny!

Z tej okazji zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania, już 26. października w godz. 11.00 – 16.00 przy ul. Chełmżyńskiej 180. Tego dnia wraz z zaprzyjaźnionymi artystami będziemy tworzyć jubileuszową instalację z surowców wtórnych pod hasłem SZTUKA NIE ODPAD’ania, która zostanie wystawiona na Stacji Metro Centrum. Zapraszamy do włączenia się w jej realizację, a także do oddawania elektroodpadów, butelek PET i makulatury, za które każdy otrzyma eko-niespodziankę. Dodatkowo, w showroomie EkoStacji można będzie poznać ideę recyklingu oraz sprawdzić swój refleks w grze komputerowej Recycle Drop. Dołącz do nas! Czekamy!

SZTUKA NIE ODPAD’ania – to idea recyklingu i hasło towarzyszące obchodom pierwszych urodzin warszawskiej STENA EkoStacji. Odbędą się one już w sobotę, 26. października br. w godz. 11.00 – 16.00 przy ul. Chełmżyńskiej 180. Tego dnia każdy może dołączyć do grupy zaproszonych artystów i wspólnie z Marią Strzelecką, Anną Oberc, Leszkiem Stankiem oraz Sebastianem Cybulskim stworzyć instalację z odpadów. Projekt będący wspólnym dziełem mieszkańców Warszawy, na kilka tygodni stanie się ozdobą Stacji Metro Centrum, gdzie zobaczy ją tysiące osób. Uczestnicy Urodzin EkoStacji w zamian za przyniesione prezenty w postaci elektroodpadów, butelek PET czy makulatury otrzymają także eko-niespodzianki. Dodatkowo, w showroomie będzie można obejrzeć ekspozycję dotyczącą przetwarzania odpadów i sprawdzić się w wirtualnym sortowaniu odpadów na czas w grze Recycle Drop. Uzupełnieniem zaplanowanych atrakcji jest otwarta wystawa na stacjach Metro Centrum oraz Wilanowska, poświęcona działalności STENA EkoStacji i zaletom recyklingu. Zapraszamy!

„Cieszymy się, że choć od oficjalnego otwarcia minął zaledwie rok, STENA EkoStacja na dobre wpisała się w krajobraz stolicy i świadomość jej mieszkańców. Dotychczas, miejsce odwiedziło ponad 19 000 osób, oddając wszelkie rodzaje odpadów. Poprzez organizację urodzin EkoStacji chcemy podziękować stałym bywalcom za dotychczasowe zaangażowanie, a także przekazać „bakcyla” ekologii nowym osobom. Wspólne tworzenie instalacji artystycznej, która zaistnieje w przestrzeni publicznej,  w symboliczny sposób nawiązuje do naszej wspólnej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszej stacji recyklingu zarówno przy okazji nadchodzącego wydarzenia, jak i na co dzień.” – zaprasza Aleksandra Surdykowska, Koordynator ds. Marketingu i PR Stena Recycling.

Przez 12 miesięcy istnienia STENA EkoStacji mieszkańcy stolicy i okolic oddali łącznie ponad 1 170 ton odpadów, w tym m.in. 163 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, 69 ton makulatury, 43 tony szkła, 34 tony tworzyw sztucznych oraz 20 ton metali. Stacja przyjmuje także odpady kłopotliwe, takie jak styropian czy opony, niebezpieczne – akumulatory, aerozole, farby oraz odzież, która trafia do placówek PCK. Wszystkie przekazane produkty i materiały zostają poddane utylizacji lub recyklingowi, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami. Część z nich po przetworzeniu służy za surowiec do nowych produktów. Dla przykładu, opakowania PET nadają się do produkcji folii, polarowych bluz, a nawet mebli. Pomysł budowy EkoStacji został zaczerpnięty ze Szwecji, ojczyzny największych ekologicznych innowacji. Rozwiązanie STENA EkoStacji na polskim gruncie zostało docenione jako przykład Dobrej Praktyki w obszarze Środowisko, w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2012″ – publikacji wydanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Nasze Miasto, Miastodzieci.pl, Chrońmyklimat.pl, Zielonalekcja.pl, Tatawtarapatach.pl, ekologia.pl, Ecoportal.pl, AgroNews, dlastudenta.pl, Ekologia i Rynek.

 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Wejdź do gry
Koło klimatu